Himalaya Tuzu

Yemeklerde bütün olarak yada seramik dişli tuz değirmeninde öğütülerek kullanılır. Ayrıca içme suyunda mineral olarak da kullanılabilir. Bovita Himalaya Tuzların en büyük özelliği oldukça küçük molekül yapısına sahip olmalarıdır. Himalaya tuzların küçük molekül yapısı, hücre zarından kolayca girip çıkmasını sağlar. Yeryüzündeki bulunan 84 ayrı minerali ve izminerali de içeren tek tuzdur.

Vücudumuz hiçbir minerali üretme yeteneğine sahip olmadığından vücudumuzda var olan ya da oluşabilecek mineral eksikliğini tamamlamak için Bovita Himalaya Tuzu kullanabilirsiniz.

Sole nasıl yapılır?

Bir bardağın yada kavanozun yarısına kadar bovita kristali koyun. Kristal tuzun tamamı içinde kalacak kadar su ilave edin. 1-2 saat suda beklettiğinizde tuz suyun içinde % 26 oranında çözelir. Hem cilt problemleriniz için cildiniz sürerek hem de organizmanızın doğru çalışmasına yardımcı olduğu için içme suyunuza ilave ederek soleyi kullanabilirsiniz.

HiMALAYA LAMBALARI

Himalaya tuz lambalarının insanlara 14.000’i aşkın kulanım şekli ile doğanın mucizevi armağanıdır. Yaklaşık 250 milyon yıllık enerji kaynağı himalaya tuz madenlerinden çıkartılarak el yapımı olarak hazırlanan Tuz lambaları doğal iyonlaştırıcıdır.

Doğal iyonlaştırıcı özelliği ile lambalar eksi iyonlar yani hava vitaminleri üreterek soluduğumuz havanın kalitesini artırır ve günümüz cihazlarının (cep telefonları, bilgisayarlar, baz istasyonları, kablosuz iletişim ağları vb.) elektrik yüklü sisinden oluşan artı iyonların zararlı etkilerini ortadan kaldırır.

Himalaya tuz lambası, tıbbi bir cihaz olmamasına rağmen yorgunluğu, stresi, astım nöbetlerini, çeşitli alerjileri, baş ağrılarını, adet sancılarını, cilt rahatsızlıklarını, havadaki nem ve kokuyu hafifletmeye yardımcıdır. Rahat bir uyku ortamı yaratarak ruhsal, psikolojik sorunları olanlara yardımcı olur.

Genellikle eksi bir iyon oksijenden oluşan elektronik olarak değişmiş bir moleküldür.Eksi iyonlar rüzgar, güneş ışını, dalga, şelale ve sağanak yağış tarafından doğal olarak yaratılırlar.

Sosyal Medyada Paylaş