hipnoz-ile-kilo-verme

Hipnoz ile Kilo Verme

İnsanların son yıllarda yaşadıkları rahatsızlıkların başında kilo alma ve obezite gelmektedir. Birçok kişi almış olduğu kiloları vermek için diyete, spora ve hatta cerrahi operasyonlara başvurarak fazla kilolarından kurtulmak istemektedir. Kilo vermede sorun yaşayan kişiler için hipnoterapi yöntemi, son zamanlarda oldukça sık tercih edilen ve olumlu sonuçlar alınan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fazla kiloya sahip olan kişiler genellikle spor yapamamak, fazla yemek yeme, zararlı besinlere yönelme ve kilo verseler dahi tekrar geri alma gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmaktadır. Hipnoz ile kilo verme yöntemi ise kilo vermek isteyen bireylerin yaşamış oldukları bu sorunlara çözüm bulabilmek için geliştirilmiştir. Buradan yola çıkarak, hipnoz ile kilo verme hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık. O halde hipnoz ile nasıl kilo verilir gelin hep birlikte inceleyelim.

Hipnoz ile Nasıl Kilo Verilir?

Yetişkin yaşlarda aşırı yemek yeme ve fazla kiloya sahip olma, bazen çocukluk döneminde yaşanan ve bilinçaltına işlenen cümlelerden dolayı kaynaklanabilmektedir. Çocukluk döneminde yaşanılan birtakım olaylar, kişilerin düşünce ve inançlarına etki ederek ileride davranışa dönüşmesine neden olur. Örnek verilecek olursa; çocuklara yemek yemediği zamanlarda “az yemek yersen hasta olursun” tarzında söylenen cümleler bilinçaltına yerleşir. Bu cümleden yola çıkarak, çocuk ileriki yaşlarda düşünce olarak çok yemek yediğinde hasta olmayacağı kanısına varır ve bu yüzden aşırı yemek yemeye başlayabilir. Hipnoterepi yöntemi, geçmişte yaşanan bu tarzda durumları ortaya çıkartarak kişilerin yanlış algısını değiştirmek ve onu normal ölçülerde yemek yemeye sevk edecektir.

Fakat her bireyin geçmişinde, bu tarzda olumsuz düşünce dolayısıyla yemek yeme durumu olmayabilir. Böyle durumlarda ise fazla kiloları olan bireylere kilo vermeleri için hipnoz ile telkin verilmektedir. Kilo verme sırasında bilinçaltında oluşan olumsuz düşünceler; spor yapma konusundaki isteklendirme, sağlıklı besinlere yönelme ve normal ölçüde yemek yiyerek doyabileceği düşünceleri hipnoz sırasında telkinler ile bireylere aktarılır. Bunun yanı sıra duygu değişimlerinde kişilerin sürekli besinlere yönelmesi sıkça rastlanan bir durumdur. Örneğin üzüldüğünde, mutlu olduğunda veya stres zamanlarında kişiler sıkça yemeklere yönelmektedir. Hipnoz sırasında olumsuz duyguların belirlenmesi ve nedenlerinin ortaya çıkarılması ile bu problemde kolayca çözülebilmektedir. Bu sayede kişiler duygular ile yemekler arasında bir bağ olmadığı kanıksar ve yemek yeme eğiliminden vazgeçer.

Hipnoz ile Kilo Verme Kimler için Uygundur?

Hipnoz ile kilo verme yöntemi için uygun olan kişiler şu şekilde sıralanır;

  • Beslenme alışkınlığı yanlış olan

  • Hormonal sorunları bulunan
  • Kişiyi yemeye iten problemleri olduğunda

Yukarıda belirtilen durumları yaşayan, onu en çok yemeye iten sorun belirlenerek hipnoz yöntemine başlanılır. Hipnoz sırasında bireylerin kızgın olduğu durumlarda daha çok neleri yediği belirlenir. Bunun yerine sağlıklı beslenmeye yönelebilmesi için, sağlıklı besinlerden hoşlanması hipnoz ile sağlanabilmektedir. Bu sayede hem yemek ile duygu arasındaki bağ ortadan kaldırılır, hem de kişilerin yemeği severek yemesi öğretilir.

Hipnozla Ne Kadar Zamanda Kilo Verilir?

Hipnoz ile kilo verme genel olarak 7 seans olarak tamamlanmaktadır. Buradaki ilk hedef 3 ay içinde 10 kilo vermek olacaktır. Kilo verme takibi başlangıçta haftalık olarak takip edilmektedir. Şayet kilo verme konusunda herhangi bir sorun yoksa takipler 15 günde bir ve daha sonra aylık olarak devam edecektir. Hipnoz ile amaçlanan, kişilere haz verebilmek ve bunu gerçek yaşamda sürdürmektir. Şayet hipnoz sırasında alınan kilo verme yetisi normal yaşamda kullanılırsa, kişiler rahatlıkla kilo verebilecek ve verdikleri kiloyu koruyacaklardır.

Hipnozla Diyet Yapılmasına Gerek Var mı?

Hipnoz yöntemine ek olarak, aşırı kilolu kişilerin uyguladıkları diyete devam etmeleri gerekmektedir. Hipnoz ile sürekli karbonhidrat içerikli yemek yiyerek kilo vereceğini sanmak oldukça yanlış bir düşünce olacaktır. Kişilerin diyetle birlikte tükettikleri yemekleri sevmesi ve tabağından bulunan yiyeceklerden haz alıp doyuma ulaşmasını öğrenmesi gerekmektedir.

Hipnoz ile Kilo Vermenin Sakıncası Var mıdır?

Hipnoz ile kilo vermenin kişilere olumsuz hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Dikkat edilmesi geren tek nokta, alanında uzman bir doktor veya klinik psikolog tarafından tedavi edilmektir. Bunun dışında hipnoz olma durumu, normal yaşamda kişilerin sıkça yaşadığı bir durumdur. Örneğin kitap okurken veya bir şeyler izlerken dalgın olmak ve seslenen kişilere cevap verememekte bir hipnoz olma durumudur.

Hipnozun doğru kişiler tarafından yapılması durumunda, kişiler kilo verme konusunda yol kat edeceklerdir. Bunun haricinde hipnozun bireyler üzerinde fiziksel ya da psikolojik açıdan vermiş olduğu herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

Hipnoz ile Panik Atak Tedavisi hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.


Adres
Valikonağı Cad. Pulcu Ap. No:88/2 Nişantaşı Şişli, İstanbul, Türkiye
Gsm
0 (532) 242 55 63
Telefon
0 (212) 240 33 22

 

 

Sosyal Medyada Paylaş