Passiflora & Melisa

STRESE VE UYKUSUZLUĞA SON!

Stres modern toplumun tipik hastalığıdır. Depresyon; stres durumlarına, kalp ve damar hastalıklarına, bağışıklık sistemini etkileyen hasarlara, cilt hastalıklarına, sinir sistemi hastalıklarına ve psikolojik rahatsızlıklara neden olur. Bu sorun dünya çapında yaklaşık 450 milyon insanı etkiler.

Çoğu insan antidepresanların bağımlılık yapmasından korkar; çoğu kişinin doğal, etkin, yan etkisiz ve bağımlılık yapmayan çözümler aramasının nedeni budur. BoVita Melisa kapsülü; Limon otunun doğal sakinleştirici bileşenleri sayesinde stresi bağımlılık yapmadan yok edilmesine yardımcı olur.

Melisa bitkisinin sinir sistemini gevşetici ve uyku proplemlerinde rahatlatıcı etkisi vardır. Latince adı Melisa Officinalis olan ve Oğulotu olarak da bilinen melisa hafif depresyonda, sinirsel kökenli çarpıntılarda kullanılmaktadır. Merkezi sinir sistemini yatıştırmaya yardımcı özelliği vardır.

 

 

MELİSA’NIN TARiHÇESi

Melisa Yunan kelimesi olan “arı” dan gelmektedir. Bunun nedeni çiçekleriyle arıları etkilemesinden ve Melisadan iyi kalitede bal yapılmasından olabilir. Melisanın şarapta bekletilerek oral ve topikal olarak eski Yunanlılar ve Romalılar tarafından ilaç olarak yaralarda, zehirli ısırıklarda, arı sokmalarında kullanıldığı belirtilmektedir.

 

MELİSA’NIN FAYDALARI

  • Huzursuzluk ve sinirlilik içinde olanlar, uyumada sorunlar yaşayanlar ve işlevsel kalp rahatsızlıkları olanlara öncelikle tavsiye ediliyor.
  • Grip ve soğuk algınlığının iyileşmesine destek olur.
  • Psikolojik sorunların neden olduğu sıkıntı verici düşünceleri zihinden uzaklaştırmada doğal bir yardımcıdır.
  • Sıkıntı ve stresin giderilmesine, kasların gevşemesine yardımcı olur.

 

PASSİFLORA’NIN ÖZELLİKLERİ

Anayurdu Tropikal Amerika’dır. Oradan dünyaya yayılmış 400 kadar türü vardır. 5-7 parçalı koyu yeşil yaprakları almaşık dizilişli; yaz boyunca açan tekerlek biçimindeki gösterişli çiçekleri erguvani, pembe ya da kırmızı renkte ve iridir.

 

PASSİFLORA’NIN FAYDALARI

Halk arasında passiflora, depresyon, uykusuzluk ve hemoroit tedavisine yardımcı olarak kullanılmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş