Reishi Mantarı ( Ganoderma Lucidum)

REİSHİ MANTARININ TARİHÇESİ

Kırmızı Reishi veya Ganoderma Lucidum’un sağlığa olan yararları eski Çin tıbbi metinlerinde kaydedilmiş ve bunlar bilimsel araştırmalara konu olmuştur.

Çin, Japonya, Kore ve Amerikan Bilim Adamları araştırmalarını küresel platforma taşımak için uluslar arası Ganoderma araştırma birliğini kurmuşlardır. Eski Çin kayıtlarında uzun dönemli kullanımda , yaşam süresini arttıran “Cennetin bitkisi ” olarak ifade edilen Reishi mantarı, sahip olduğu mucizevi özellikleri ile, doğanın insanoğluna sunduğu faydaları göz önüne seriyor.

 

FAYDALARI

  • Ganoderma lucidum olarak bilinen ve yüzyıllardan beri yaygın olarak kullanılan bir mantardır. Çin tıbbının verilerine göre insanın beş anahtar organına nüfuz etmekte ve problemlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bunlar kalp, karaciğer akciğer, pankreas ve böbrektir.
  • Ganoderma lucidum insanın çeşitli sistemlerinin rahatsızlıklarının (solunum, dolaşım, sinir, sindirim, endokrin, hareket sistemleri vb.) giderilmesine yardımcı olduğu gibi tıbbi, cerrahi, jinekolojik ve pediatrik müdahalelerden sonra iyileşmenin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Bütün bu etkileri aslında, başta immun (bağışıklık) sistemi olmak üzere sağlıklı temeli korumak kaydıyla bütün yaşamsal faaliyetleri desteklemesinden kaynaklanmaktadır.
  • Vücudun güçlenmesiyle dinçlik kazanılmakta, bu sayede tümörlerin ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olurken aynı zamanda ateş düşürme, yaşlanmayı geciktirme gibi durumlarda destek olmaktadır.
  • Pankreasın düzgün çalışmasını sağlayarak kandaki şekerle, insülin seviyesinin artışını engellemeye yardımcı olmaktadır.

 

KULLANIM ÖNERİLERİ

Günde 2 defa sabah akşam yemeklerden sonra alınması tavsiye edilir. Mantar allerjisi olanların kullanması önerilmez. Kanı sulandırma yönündeki etkisi nedeni ile Hemofili hastası olanlar Ameliyat olacaklar ameliyat öncesi ve sonrasında 1 hafta süreyle, kadınlar adet günlerinde kullanmamalıdır. Hamile ve emziren kadınlar ancak doktorlarının bilgisi dahilinde kullanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş