iyilesmenin-holistik-ve-biofizik-prensipleri-semineri

İyileşmenin Holistik ve Biofizik Prensipleri Semineri

9-10 Haziran tarihlerinde Harbiye Askeri Müze’de gerçekleşen Kalbin Uyanışı Zirvesi’nde sunum yapan Dr. Ender Vardar “İyileşmenin Holistik ve Biofizik Presipleri” hakkında bilgi verdi.

  

Sunumun özeti;

21. yüzyılda yepyeni bir sağlık anlayışının eşiğindeyiz. Artık insan bedenini makine gibi gören sağlık anlayışından, bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığı da içeren; HOLİSTİK (Bütüncül) SAĞLIK anlayışına geçiyoruz. Zihinsel ve ruhsal sağlığımızın bedensel sağlığımızı direk etkilediğini artık çok iyi biliyoruz. Newton fiziğinden Einstein fiziğine geçiş gibi, sağlıkta da biyokimyasal ilaçlardan, biofizik temellere dayalı iyileştirme sistemlerine geçilecek.

Sağlıkta biyofizik yaklaşımı; rezonans tıbbına geçiş demek. Titreşim tıbbı ise bedenlerimizin temel titreşim düzeylerinde uyarılarak teşhis ve tedavi edilmesi olarak adlandırılıyor. Aslında bedenimiz, her hücre, doku ve organın kendine özel bir titreşim frekansı olan karmaşık bir titreşim sistemidir.

Bir haber ağı içindeki bu bedensel sistemler birbirlerine insanın bütününde neler olup bittiğiyle ilgili devamlı bilgi veriyorlar. Enerji bedenlerimiz ile fiziksel bedenlerimiz arasında sürekli bir etkileşim var. Enerji ve madde birbirinden ayrı düşünülmüyor. Sağlıklı bir hücre metabolizması sürekli olarak enerjiden maddeye, maddeden enerjiye dönüşüyor. Dolayısıyla önemli olan, çift kutuplu dünyamızın, foton enerjisinden, yani ışıktan meydana gelmesidir. Enerji ve madde arasındaki bu sürekli dönüşüm işlemi, bize maddenin, enerjinin ikincil bir hali olduğunu gösterir. Başka bir deyişle, madde enerjinin yoğunlaşmış halidir. Enerji alanındaki frekanslarını değiştirerek maddeyi de etkileyebiliriz.

Elektromanyetik regülasyonun ve manyetik alanın HOLİSTİK yaklaşım çerçevesinde insan metabolizması üzerindeki etkileri ve sağlık açısından önemine ilişkin  bütünleştirici  ve destekleyici sağlık  uygulamaları yeni dönemin sağlık yöntemleridir.

Dr. Ender VARDAR

Sosyal Medyada Paylaş