yeni-yilda-yeni-bir-bilinc-ve-farkindalik

Yeni Yılda Yeni Bir Bilinç ve Farkındalık

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde yeni bir bilinç ile daha mutlu, sağlıklı ve huzurlu olabilirsiniz. Belki biraz kilo vermek, forma girmek belki de sigarayı bırakmak veya içine dönüp geçen yılın muhasebesini yapmak .. Kendimizi pozitife kodlamak, yeni yıla bilinçaltının yani beynin % 99’unu kaplayan gerçek şefin nasıl işlediğinin farkına vararak negatif duygulardan arınmak ne güzel olurdu. Yepyeni bir sen için, bütüncül yani fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak kendini yenilemeye ne dersiniz?

Fiziksel Olarak Toksinlerden Nasıl Kurtuluruz?

 • Alkali Su ( Yılbaşı gecesi çok alkol aldıysanız limonlu karbonatlı su..) 1 litre suyun içine bir adet limon suyu ve 1 çay kaşığı toz karbonat katıp yemeklerden önce 2 bardak için. Bu hem sizi tok tutacak, hem de limon katılmış deterjanların yağları temizlediği gibi bağırsakları, lenf sistemini temizleyip kilo vermenizi destekleyecek, hem de kanınızı alkali hale getirerek sağlığınızı her anlamda destekleyecek.
 • Proteinlerin yanında 3-4 katı kadar salata tüketin. Bu hem tok tutarak kilo vermenize yardımcı olur, hem de proteinlerin yaptığı asitlenmeyi giderir. Asitlenme, birçok sağlık sorununun, obezite, osteoporoz, yaşlanma hatta kanser oluşumunun önemli nedenlerindendir.
 • Aç karnına sebze-meyve suyu için. Örneğin 1 adet nar, 2 adet havuç, 1 adet elma ve bir avuç kadar ıspanağın suyunu sıkıp için. Bunu sabah yapmanız daha faydalıdır. Sizi arındıran, yaşlanmayı önleyen vitamin, mineral ve antioksidanları almış olursunuz.
 • Tüm bedeninize kese yapın, bu derinin gözeneklerini açıp arınmanıza yardımcı olur.
 • Masaj yaptırın. Masaj kasları gevşetir, kan ve lenf dolaşımını arttırarak hem bedeni hem de ruhu içten temizler.
 •  Her gün 30 dakika yürüyerek toksinlerinizden kurtulun. Bırakamıyorsanız yukarıda anlattığım alkali suyu bolca tüketmeye çalışın.
 • Gün içinde gevşemek için işaret parmağınız ile başparmağınız arasındaki kasın ortasında bulunan akupuntur noktasına 3 kez 30 saniye masaj yapabilirsiniz.
 • Doğru nefes tekniklerini, diyafram solunumu yapmayı öğrenin. Rahat bir yere geçerek dik oturun. Burundan derin bir nefes alın, alırken göbeğinizin şiştiğinden emin olun. Bu esnada diyafram kasınız aşağı inip bağırsaklarınızı itmiş olur. Bu solunum, akciğer kapasitesini 2 kat arttırır, stresi azaltır, karındaki lenf damarlarına da masaj yaparak toksinlerden arınmanıza yardımcı olur.
 • Sigara ve alkol kullanıyorsanız, bırakma programlarına katılın.

Zihinsel ve Ruhsal Olarak Toksinlerden Nasıl Kurtuluruz?

 • Anı yaşayın. Geleceğinizi oluşturmak için içinde bulunduğunuz anın kıymetini bilerek geçmişin yüklerinden arınmak gerek.
 • Özünüze, sessizliğe dönün. Meditasyon yapın, dua edin. Bilinçaltı ve yaratıcı imgelem çalışmalarına katılın. Şükredin. Tüm bunlar özünüzü size tanıtan ve barıştıran bir ayna gibi iş görecektir.
 • Ruhunuza iyi gelen şeyler yapın. Hayvanları besleyin veya sevin. Çiçek yetiştirin. Doğada yürüyüş yapmaya çalışın. Şiir okuyun. Her şey için teşekkür edin. Ve en önemlisi hem kendinizi hem de sizi rahatsız eden her şeyi affedin. Bu ilk başta zor gelebilir ama sizi üzenler için değil kendiniz ve özgürleşmek için affettiğinizi hatırlayın lütfen. Affetmenin her şeyi iyileştiren bir sihir olduğunu unutmayın. Ruhunuzu onaracak filmler izleyin, kitaplar okuyun, müzikler dinleyin. Enerjinizin ve huzurunuzun arttığını göreceksiniz.
 • Ruhumuzun hatta bedenimizin de sevmeye, sevilmeye, ilgiye ve güvende hissetmeye ihtiyacı var. Başkalarının sizi sevmesini beklemeyin.. Kendinizi daha çok sevin, ona ilgi gösterin ve vakit ayırmayı ihmal etmeyin..
 • Başkalarını ve özellikle de kendinizi daha az eleştirin. Daha iyimser olun.
 • Geçmişte yaşadığınız kötü anıları geçmişte bırakın, geleceğinize taşımayın..

Ruhsal Arınma Seansı

Aşağıdakileri bir ses kayıt cihazına veya cep telefonunuza kaydedip dinleyebilirsiniz. Arka fonda sevdiğiniz enstrümantal bir müzik ile yapılacak kayıt daha faydalı olur.

Sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği rahat bir yere geçin. 5 kez derin nefes alın ve ciğerlerinizi tamamen boşalttığınızdan emin olun. Şimdi başınız sabit dururken, gözlerinizi yukarı doğru sanki kaşlarınızın arasına bakar gibi gözlerinizi kırpmadan yukarı doğru bakıp 3 nefes daha alın. Bu beyninizin derinlikleriyle iletişim kurmanızı sağlarken.. Ben 5’den 1’e doğru sayarken göz kapaklarınızın ağırlaşmaya başladığını hissedin.. 5.. göz kapakların ağarlaşıyor 4..göz kapakların daha da ağarlaşıyor..3..iyice ağırlaştı..2…daha da ağırlaştı…ve 1  gözlerinizi kapatın…derin derin gevşeyin..Şimdi de bedeninizi gevşetmek için 5’den 1’ doğru sayacağım..her sayıyla daha da gevşeyin..5..boynunuz biraz daha gevşesin..4..kollarınızı gevşetin..3 ..karnınızı,belinizi gevşetin..3..bacaklarınızı dizlerinize kadar gevşetin..2 ..dizlerinizin altından ayak bileklerinize kadar gevşeyin..ve 1 ..ayak parmaklarınızı ve her yeri tamamen gevşetin..çok güzel..şimdi güzel  bir göl hayal edin…gördüklerinizi görün..duyduklarınız duyun..hissettiklerinizi hisedin.. gölün kıyısında yürüyorsunuz..ayaklarınızı altındaki kumları hissedin..kıyıya vuran dalgaların sesini duyabilirsiniz.. .şimdi daha da gevşe ..suya bakarken berrak yüzünü suda gör..her şey netleşiyor..ve bulutların arasından çıkan güneş seni ısıtırken…daha iyi hissediyorsun…ve sakin göle bakarken her şey daha da net..suyun dibi daha net görünüyor…yansıyan her şey daha berrak..daha güzel… ben olmaktan mutluyum.. kendimi seviyor ve derinden kabul ediyorum..hemen şimdi..hemen şimdi…

Bu kaydı her gün en az 1 kez dinleyin.Her dinleyişinizde daha iyi hissedecek,ruhsal olarak arınacaksınız.

Yeni yılda her açıdan yenilenmeniz dileğiyle hoşçakalın.

Sosyal Medyada Paylaş