cinsel-keyfinizi-arttirmanin-yollari

Cinsel Keyfinizi Arttırmanın Yolları

Toplumumuzda cinsellik sanki doğuştan bilinmesi gereken bir şey gibi algılanıyor. Oysa cinsellik sonradan öğrenilir, kişi haz almayı ve haz vermeyi deneme-yanılma yoluyla önce kendi bedenini daha sonra da karşı cinsin bedenini keşfederek öğrenir. Yani cinsellik öğrenilebilen ve geliştirilebilen bir davranıştır, tıpkı araba kullanmayı öğrenmek gibi. Bu amaçla geliştirdiğimiz CİSED Andı aşağıdadır:

 “Cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme bilim ve sanatıdır…”

Cinsel egzersizler cinsel işlev bozukluklarında kullanıldığı gibi, cinsel sorunu olmayan ancak cinsel hayatına farklılık getirmek isteyen çiftler de uygulayabilir. Biz cinsel egzersizler yerine “aşk oyunları” demeyi tercih ediyoruz.  Cinsellikten daha fazla haz almak için hiçbir zaman geç değildir. Cinsel beraberliklerinizde ve partnerinizle iletişiminizde şimdiye kadar hiç tatmadığınız zevkleri tadabilmek, hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenmek ve hiç yakınlaşmadığınız kadar yakınlaşmak için aşk oyunlarına başvurabilirsiniz.

Cinsellikten daha fazla haz almak için öncelikle konuşmak gereklidir. Çoğu çiftin cinselliği konuşmadıklarını görüyoruz. Çünkü erkekler cinsel güçle erkekliği özdeşleştirdikleri ve eşlerini tatmin etmeyi bir erkeklik meselesi olarak gördükleri için cinsel konularda eşleriyle konuşmuyorlar. Kadınlar ise ya fazla istekli görünmemek için ya da toplumda yaygın olan “yatakta her şeyi erkek yapmalıdır” düşüncesi yüzünden konuşmuyorlar. İki taraf da konuşmayınca birbirilerinin istek, arzu, beklentilerinden de haberdar olamıyorlar. Oysaki cinsellik kadın ve erkek arasında paylaşılan özel bir durumdur ve her iki taraf da duygu ve düşüncelerini ne kadar açık ve samimi bir biçimde dile getirirse o kadar güzel bir cinsel yaşantı olacaktır. Konuşmada önemli olan, vereceğiniz mesajların yanlış anlaşılmamasına dikkat etmektir. “Hep kendini düşünüyorsun, benimle ilgilenmiyorsun, benim cinsel haz almam senin için önemli değil” demek yerine, “Ön sevişmeyi uzun tutarsak, yatakta birlikte daha fazla vakit geçirebiliriz, böylece seni daha çok hissedebilirim” diyebilirsiniz. Konuşurken düşüncelerinizi bu şekilde ifade ederseniz, partneriniz bu düşüncelerinizi söylenme olarak algılamayacaktır. Üstelik kendine eleştiride yapılmış olarak da hissetmez ve sizi rahatsız eden davranışlarını yeniden gözden geçirmeyi kabul eder.

Keyifli ve haz dolu bir cinsellik için ideal ortamı oluşturmak da çok önemlidir. Sevişmek için çiftin rahatsız edilmeyeceği, rahat olacağı, ısının, ışığın yeterli olduğu bir ortam gereklidir. Tabi ki ortam çiftin özel istek ve beğenilerine göre de düzenlenebilir. Tatlı konuşmalar, yumuşak yastıklar, dinlendirici bir müzik çiftlerin cinsel enerjisini artıracak ideal bir ortamdır. Yemek yedikten sonra sevişmeyin. Sevişmeden önce soğuk içeceklerden, dondurmadan ya da buzdan kaçının. Çükü hazımsızlık veya soğuk yiyecekler cinsel enerjiyi azaltabilir. Yorgun, aç ve kızgınken de cinsel ilişkiden kaçının. Çünkü bu da cinsel enerjinizde dengesizliğe neden olabilir. Sevişmeden yarım saat önde tuvalet ihtiyaçlarınızı giderin. Dolu idrar torbasıyla cinsel ilişkiye girmek sıkıntı vericidir. Aşırı soğuk ya da aşırı sıcak havalarda sevişmek elektromanyetik alanda dengesizliğe yol açabilir. Sevişmeden önce ve sonra çok çalışmayın. Kaslar gevşediğinden enerji toparlamak zorlaşabilir.

Cinselliğin %90’ı okşamak, sevişmek, öpmek, dokunarak haz alıp vermektir. Geri kalan ise penisin vajina içindeki hareketleridir, aslına bakılırsa o da bir sürtünme ve dolaylı dokunma eylemidir. Dokunmak çiftin arasındaki yakınlığın ve rahatlığın gelişmesi açısından çok önemlidir. Cinsel mutluluğun sırrı çiftlerin birbirini çok iyi tanımalarında yatar. Partnerinin vücudunu iyi tanımak için dudaklar, yüz, göğüs bölgesi, eller, kalça, bacaklardan ayak parmaklarına kadar cinsel haz alarak ve cinsel haz vererek sevgiyle dokunmak şarttır. Böylece partnerinizin gizemini dokundukça keşfedecek, karşınıza çıkacak yeni duygular hoşunuza gidecek ve her ikiniz de oldukça heyecanlı ve zevkli anlar yaşayacaksınız. Biz çiftlere birbirilerine erotik masaj yapmalarını öneriyoruz. Cinsel organlara ve göğüslere dokunmadan, önce erkek kadına, sonra da kadın erkeğe bebe yağı ile yumuşak dokunuşlarla erotik masaj yapabilir. Burada önemli olan anın tadını çıkarmak, dokunan tarafın dokunurken parmak uçlarında hissettiklerine odaklanması, dokunulanın da partnerinin dokunuşlarına ve dokunulmaktan aldığı haza odaklanmasıdır. Cinsellikte o ana odaklanmak, yapılan eylemden başka bir şeyi düşünmemek gereklidir. Böylece çift birbirine daha da yakınlaşır, samimiyet ve güven duygusu artar. Bu oyunu çift kendi isteklerine göre düzenleyebilir. Bebe yağı yerine hoş kokulu bir krem ya da masaj yanı kullanılabilir. Masaja dinlendirici bir müzik de eşlik edebilir. Çift birbirilerini nasıl dokunmaları konusunda sözle ya da hareketlerle yönlendirebilir. Ne yapacakları aslında çiftin hayal gücüne kalmış bir şeydir.

Yeterli bir ön sevişme her iki tarafı da hazza götürecektir. Daha uzun, duyarlı ve keyifli bir cinsellik yaşamak, erkeklerde boşalmanın denetim altına alınması, kadınlarda ise daha kolay orgazma ulaşılması için son derece gerekli olan ön sevişme, cinsellikten alınan hazzın arttırılması ve cinsel uyumsuzlukların daha az görülmesi için de gereklidir. Bu nedenle ön sevişmeye yeteri kadar zaman ayıran çiftler sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama sahip olurlar. Ön sevişmede kadının klitorisinin uyarılması, hem daha fazla haz almasını hem de orgazma daha kolay ulaşmasını sağlar.

Aşk oyunlarını en önemli parçası olan cinsel yaratıcılık ise daha önceden planlanması gereken ve bir rutini olmayan cinsel yaramazlıklardır.

 • Cinsel fantezileri paylaşma,
 • Partnerlerin birbirlerini yeniden tavlamaları için barda randevulaşma,    
 • Birbirine gün içinde erotik mesajlar gönderme,
 • Erotik giysilerle oynama,
 • Kışkırtıcı soyunma,
 • Boyalarla oynama,
 • Duyularla oynamak,
 • Seks-shop oyuncaklarından faydalanma,
 • Partnerle birlikte köpüklü bir banyo yapma,
 • Partnere sevgi ve şehvet dolu küçük notlar bırakma,
 • Farklı mekanlarda sevişme,
 • Erotik sürprizler yapma,
 • Erotik masaj yapma,
 • Birlikte erotik film seyretme,
 • Mum ışığında şarap içip dans etme,
 • Küçük hediyeler alıp partneri şımartma,
 • Partneri şaşırtma,
 • Birlikte güneşin batışını ya da doğuşunu izlemek gibi partnerin birbirinie daha da yakınlaştıracak romantik ortamlara gitme ve romantizmi arttırma,
 • Farklı rollere bürünme,
 • Partnerle nasıl tanışıldığını, O’na nasıl âşık olduğunu anlatan bir hikaye yazma,
 • Makatın veya prostat bezinin uyarılması,
 • Oral aşk oyunları,
 • Partnere O’na daima sevildiğini hareketlerle ve sözlerle gösterme,
 • Yüksek sesle ayıp sözler söyleme vb. aşk oyunlarını deneyebilirsiniz.

Cinsel hayatınızda cesur olun, hayal bile edemeyeceğiniz kadar usta bir oyuncu olmaya çalışın, zengin bir cinsel aşk oyunları repertuarı oluşturun.

Kegel egzersizleri de hem kadın için hem de erkek için faydalı egzersizlerdir. Biz bu egzersizlere aşk kası egzersizleri adını veriyoruz. Kegel egzersizleri danışanlara tarif edilirken, her gün bir ya da iki kez aşk kaslarını kasması söylenir. Pek çok kadın aşk kaslarını bulmakta güçlük çekerler. Egzersizler esnasında aşk kaslarının yerine karın ya da uyluk kaslarını çalıştırırlar. Danışanlar aşk kaslarından haberdar değilse, karın ve kalça kaslarının gevşek olmasına dikkat etmek kaydıyla, kendisine sık sık idrar yapmaya başlaması ve hemen ardından durdurması söylenir. İdrar akışını durdururken kasılan kaslar aşk kaslarıdır. Bu alıştırma danışanlara zor gelirse vajinanın içine işaret ve orta parmaklarını yerleştirip, parmaklarını sıkıştırmaya çalışması önerilir. Bu alıştırma esnasında çalışan kasları kegel egzersizleri esnasında çalıştırılacak kaslardır. Erkekler de yine makat kaslarını sıkıp gevşeterek kegel egzersizlerini yapabilirler. Kegel egzersizlerinde başarı, uygun teknik kullanmaya ve düzenli egzersiz programına uymayla doğru orantılıdır.

Kegel egzersizlerinde her birim egzersiz için kasların -10 saniye kasılması ve bu kadar bir sürede ara verilmesi gerekir. Kasılma ve bekleme arka arkaya 5 -10 kez uygulanmalıdır. Egzersizler esnasında normal nefes alıp verme ve yalnızca aşk kaslarının çalışıyor olmasına dikkat edilmelidir. Bu birim egzersizin günde en az 5-10 kez yapılması gerekmektedir. Bazı uzmanlar egzersizlerde aşırıya kaçmanın ve idrar yaparken bu egzersizleri uygulamanın kişilere sıkıntı verebileceğini iddia etse de yeterlilikte kriter kasıklarda ağrı hissedilmesidir. Aşk kasları egzersizleri kadınlarda daha kolay orgazm olmaya, erkeklerde de erken boşalmayı kontrol etmeye yardımcı olmaktadır.

İlişkiden önce gevşeme ve nefes egzersizleri yapmak da çifti rahatlatıp alacakları hazzı arttıracaktır. Yoga, pilates gibi egzersizler de pelvik bölge kan akışını hızlandırdığı için cinsellikten alınan haz artacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş