Hipnozla sağlıklı ve kalıcı kilo verme - Dr. Ender Vardar

Hipnoterapi sağlıklı ve kalıcı kilo vermenize yardımcı olabilir. Hipnoz bilinçaltına açılan bir kapı ve bilinçaltındaki düşünceleri, duyguları kalıcı olarak değiştirmenin en etkili yollarından biri. Fazla kilolu olmak birçok nedenden kaynaklanabilir. Bazı insanlar çocukluğundan beri sağlıksız beslenme alışkanlığı geliştirmiş olabilir. Bazıları duygusal problemler yüzünden aşırı yiyor olabilir. Eee azı da hormonal nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Tiroit bezinin az çalışması gibi hastalığı gibi yapılacak bu tetkiklerden sonra hipnoterapiyle birlikte kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün. Kontrolsüz yemenin tokken bile yemek yemenin aslında bilinçaltında farklı anlamları var. Bazen kişi kızdığında, öfkelendiğinde, stresli olduğunda da kontrolsüz yiyorsa, TOKİ yiyorsa bunun bilinçaltındaki nedenlerini, anlamını ve duygusunu çözmek ve bunu bilince getirmek tedavi için çok çok önemli. Bilinçaltı için yemek yemenin farklı anlamları olabilir. Çocukluğunuzda yemek yemek sizin için keyifli bir şey olabilir.

Sizin kaygılı hissettiğinizde yediğinizde mesela bir çikolata yediğinizde rahatlıyor olabilirsiniz. Anlamları bilinç altında ki yemekle ilgili anlamlar çok farklı olabilir. Ayrıca diyetin bilinçaltındaki bir anlamı da kıtlık var düşüncesidir. Bildiğiniz gibi insanlık tarihi kıtlıklarla, açlıklarla dolu ve biz diyet yapmaya başladığımızda bilinçaltımız bunu kıtlık var olarak algılayarak metabolizmamızı yavaşlatabilir.

Bu da kilo almamıza neden olabilir.  Ayrıca diyet yapmak yemekten keyif aldığımız, zevk aldığımız yiyecekleri bırakmak zorunda olduğumuz anlamına da gelebilir. Hipnoterapi yemenin bilinç dışındaki anlamını, duygusunu değiştirerek size hareket etmeyi, egzersizi sevdirmeyi öğreterek ve bu konudaki yaşam biçiminizi olumlu anlamda değiştirmenize yardımcı olarak sağlıklı ve kalıcı olarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Videolar